כורסאות

כורסאות הן פריטי ריהוט איכותיים ונוחים, שבכל בית ניתן למצוא אותן ברמה כזאת או אחרת של נוחות. בניגוד לכיסאות רגילים, כיסאות מנהלים או כאלה המוקדשים למטרה ספציפית, הכורסאות נועדו לאפשר ליושב עליהן נוחות נטו ואפשרות להרגיע את הגוף ולהעניק לו מנוחה שלמה ונכונה. מה בין כורסה לכיסא? אילו סוגים של כורסאות ניתן למצוא כיום רק אצל דיבאני סנטר? איך בוחרים את הכורסה האולטימטיבית? כדאי לקרוא – כל התשובות בהמשך המאמר.

כורסאות, כיסאות ומה שביניהן

ההבדל העיקרי בין כורסאות לבין כיסאות רגילים, טמון בעיקר במידת הנוחות שלהן למשתמש. כיסאות רגילים נועדו לישיבה מזדמנת, לפרק זמן קצר יחסית ולמטרה שאיננה כרוכה בהכרח בהפקת הנאה. לפיכך, בדרך כלל מדובר בפריטים פונקציונאליים למדיי, שהנוחות וההנאה מעצם הישירה לא נמצאה בראש מעייניהם של מי שמעצבים או עצבו אותם. כורסאות, לעומת זאת, נועדו לשם ישיבה ארוכה ומפנקת. בשנים האחרונות התברר הקשר שבן ישיבה נכונה לבין התפתחות או מניעת התפתחות של בעיות גב ובעיות יציבה אחרות. בהתאם לכך ובעקבות מחקרים שנערכו בנושא, באו לאוויר העולם גם כורסאות אורטופדיות שנועדו לאנשים שחלק ניכר מיום העבודה שלהם הם מבלים בישיבה. בנוסף, כורסאות איכותיות כמו אלו הנמצאים בדיאני סנטר משמשות לצורך מנוחה והתרגעות – צפייה בטלוויזיה, קריאת העיתון או סתם ישיבה עם כל בני המשפחה ברווחה בתוך סלון .

סוגים שונים של כורסאות

ככל שעברו השנים עלה גם המגוון של כורסאות הישיבה הנוחות. נכון להיום ניתן למצוא מבחר גדול של כורסאות, באיכויות שונות ושנועדו למטרות שונות. סוג פופולארי במיוחד של כורסאות הן כורסאות הישיבה בסלון הבית. כורסאות מהסוג הזה הן מהודרות ונוחות במיוחד. בחלק ניכר מהמקרים כורסאות מהסוג הזה כוללות גם הדום נשלף, ההופך אותן לנוחות במיוחד. סוג נוסף של כורסאות הן כאלה שנועדו להצבה בחדרי המתנה במרפאות או בעסקים אחרים. כורסאות כאלה אינן כוללות הדום, אבל הן בהחלט נוחות לישיבה. ואולם גולת הכותרת של הכורסאות הן כורסאות הטלוויזיה – כורסאות נוחות במיוחד שמי שיושב עליהן לא מעוניין, סדרך כלל, לקום מהן שלא לצורך.
באשר לבחירה – בדרך כלל בחירת הכורסה היא עניין של טעם אישי ושל העדפות ספציפיות של כל אחד. ההתאמה מתייחסת לריפוד, לצבע ולאפשרות לכוונן את הכורסה לצרכים ולהעדפות של המשתמש. יש המעדיפים ריפוד רך יותר ויש המעדיפים ריפוד קשה, או כזה שנועד מלכתחילה לאנשים הסובלים מבעיות גב ובעיות יציבה. יש המעדיפים כורסאות עם משען גבוה ואחרים מעדיפים משען נמוך. אבל כולם כאחד מסכימים כי כורסה נוחה היא ערובה לחיים בריאים יותר.